STOMATOLOGIA

16-001 KSIĘŻYNO

ul. Alberta 6D

18-105 SURAŻ

ul. 11 Listopada 16

503 155 856

w godzinach 8:00 - 18:00

Czynne:

PN - PT po ustaleniu wizyty telefonicznie lub mailowo

Śmiej się - niech reszta świata zastanawia się dlaczego...?

Stomatologia i profilaktyka

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii, który najczęściej Państwa dotyczy. Celem stomatologii zachowawczej jest leczenie próchnicy. Po opracowaniu chorych, próchniczych tkanek zęba pozostaje nam ubytek, który musimy wypełnić, aby szczelnie zabezpieczyć odsłonięte tkanki, oddzielić je od środowiska zewnętrznego, zamknąć możliwe drogi dostępu wszędobylskim bakteriom.
To zaopatrzenie powinno być trwałe, estetyczne, powinno równie przywrócić pierwotny kształt i funkcję zęba. Aby uzyskać taki efekt w naszym gabinecie stosujemy najlepsze materiały renomowanych firm światowych. Szeroka gama kolorów materiałów kompozytowych pozwala uzyskać idealny efekt estetyczny. Gdy utrata tkanek zęba jest zbyt duża można go uzupełnić za pomocą prac protetycznych (tzn. koron, odbudowy na włóknie szklanym lub wkładzie koronowo-
korzeniowym standardowym).

Lakowanie

Zabieg lakowania wykonujemy w zębach przedtrzonowych i trzonowych. Mają one anatomiczne zagłębienia zwane bruzdami. Mogą tam zalegać bakterie, które powodują powstawanie próchnicy. Lakowanie polega na oczyszczeniu zęba i pokryciu bruzd lakiem. W ten sposób zamykamy wrota do powstania ubytku. Dodatkowo- preparaty, które stosujemy uwalniają fluor, który ma silne działanie przeciw próchnicowe. Lakowanie wykonujemy tylko w przypadku zębów  zdrowych, niezajętych procesem próchnicowym. Szczególnie wskazane jest u dzieci i młodzieży, u których zęby są świeżo wyrżnięte. Polecane również w innych przypadkach- na przykład gdy dostęp do zęba jest trudny ze względu jego umiejscowienie w jamie ustnej (np. zęby ósme).

Lakierowanie

To zabieg polegający na pokryciu zębów lakierem, który zawiera jony fluoru o dużym stężeniu, które uwalniając się z lakieru wzmacniają zęby. Zabieg taki można wykonać tylko w gabinecie stomatologicznym. Zaleca się go u osób, u których ryzyko wystąpienia próchnicy jest wysokie, noszą aparaty ortodontyczne, protezy częściowe, mają próchnicę początkową, lub nadwrażliwe szyjki zębowe. Wykonuje się go zwykle dwa do czterech razy do roku.